indir

BENİMLE OYNAR MISIN?

Oyun, çocuğun yaşamıdır, işidir. Çocukların bilişsel ve sosyal becerileri, duygu ve düşünceleri doğru yollarla oynanan oyunlarla ortaya çıkarılabilir.

Çocukluk yaşamı için oyun oynamak bu kadar önemliyken günümüzde teknolojik gelişmelerin artması, sokakların eskisi kadar güvenli olmaması gibi durumlar çocukların oyun oynamak yoluyla elde edebilecekleri birçok becerinin kısıtlanmasına ve sosyal ihtiyaçlarının yeterince karşılanamamasına sebep oluyor. Bu yüzden günümüz şartlarında akranlarıyla birlikte sosyalleşebilecekleri ve benliklerini rahatça ortaya koyabilecekleri güvenli ortamlar sağlamak biz yetişkinlerin görevi…

Tüm bunlardan yola çıkarak Benimle Oynar mısın? Psikososyal Gelişim Odaklı Oyun Grubu ve Çalışmaları ortaya çıkmıştır.

Benimle Oynar mısın?” içeriği Uzm. Psikolog&Aile Danışmanı Gökçe Gürlek tarafından geliştirilmiş, çocuklar için 6 hafta sürecek psikososyal gelişim odaklı bir grup çalışmasıdır. Programımızın içeriği klasik oyun gruplarından çok daha farklı olmakla beraber, her modülünde uzman psikolog tarafından gözlem ve raporlama yapılmakta ve sonuçlar ailelerle paylaşılmaktadır.

Duygu çalışmaları atölyesi, resim analizleri atölyesi, ebeveyn-çocuk atölyesi ve çocuk psikolojik danışmanlığı teknikleriyle donatılmış oyunları içeren haftalık atölyelerle çocuklarınızın oyun yoluyla kendilerini, ailesini ve duygularını rahatça ifade edebileceği, eğlenirken birçok temel gelişim becerisini kazanacağı, sizin de çocuklarınızın iç dünyasını, psikolojik ve sosyal gelişimlerini bir uzman desteğiyle daha yakından takip edebileceğiniz hem keyifli hem de bilgilendirici bir grup çalışmasıdır. Aileleri de dahil ettiğimiz bazı oturumlarda bu keyifli yolculukta çocuğunuzu sosyal ortamında kendiniz de gözlemleme, aynı zamanda onunla birlikte kaliteli ve eğlenceli zaman geçirme fırsatı bulacaksınız.

Luna Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde yürütülen programımız 4-11 yaş arası tüm çocukların katılımına açık olup, gelişim özelliklerine ve yaş aralıklarına göre düzenlenecek gruplardan oluşacaktır. İçerik ve gruplarımızla ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pandemi sürecinde güvenlik sağlamak için geçici olarak sadece bu çalışmanın ONLINE versiyonu gerçekleştirilmektedir.

“Benimle Oynar mısın?”ın Online versiyonu için


Burayı Tıklayın