ONLINE

Çocukların bilişsel ve sosyal becerileri, duygu ve düşünceleri doğru yollarla oynanan oyunla ortaya çıkarılabilir. Oyunun mucizevi gücüyle ve bilinçli bir yetişkinin rehberliğiyle oyu yoluyla sorun çözme becerilerini de geliştirebilir. Çocuk oyun oynarken, günlük yaşantılarını benzer durumlar yaratarak ve bunların üstesinden gelerek denemeyi ve düzenlemeyi öğrenir. Çeşitli oyun türleriyle çocuğun fiziksel, bilişsel, sosyal, dil ve kavram becerileri gelişir, hayal gücü artar, çevresindekileri taklit ederek birçok şey hakkında bilgi sahibi olur, kendisini başkalarının yerine koyarak, hayal gücünü kullanarak duygu, düşünce isteklerini dışa vurmayı öğrenir, bunun yanında sosyalleşmeyi, paylaşmayı ve kendisini ve dünyayı daha iyi anlamlandırmayı öğrenir.

Çocukluk yaşamı için oyun oynamak bu kadar önemliyken maalesef içinde bulunduğumuz pandemi şartları altında çocukların sosyalleşmesi, yaşıtlarıyla keyifli vakit geçirmesi fiziksel şartlarda güvenli olmayabiliyor. Bu yüzden bir süredir uygulanmakta olan “Benimle Oynar Mısın? Psikososyal Gelişim Odaklı Etkinlik Grubu”nu ONLINE platforma uygun olacak şekilde içerik düzenlemesi yaparak evlerinize taşıdık! Tüm şehirlerden katılabileceğiniz bu versiyonda çocuklarımızı bizimle oynamaya davet ediyoruz!

Bizim diğer oyun gruplarından farkımız ne?

Her beceri gibi oyun oynamak da çocuklar için doğuştan gelen, ama öğretildiğinde çok daha verimli olacak bir beceridir ve öğretilen oyun oynama becerisiyle birçok temel gelişim becerisi de çocuklarımıza kazandırılabilir. Çocuklarımız için bir yetişkin tarafından denetlendiğinde, onları serbest bırakarak ama oyun ve çocuklar konusunda eğitimli bir uzman tarafından rehberlik sağlamak bizim misyonumuzdur. Adımız “etkinlik grubu” olsa da bu programda çocuklarımızla yapmayı hedeflediğimiz şey oyun oynamaktan çok daha fazlası! Oyunun sadece hareket ve eğlence odaklı olmadığını, aynı zamanda çocuklarımızı daha iyi tanımak, kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlamak ve güvenli bir ortamda, yaşlarına uygun oluşturulmuş gruplarla, güvenli bir uzmanın ellerinde sosyal, psikolojik ve bilişsel gelişimlerini desteklemek ve bunu yaparken çocuklarımızın keyifli vakit geçirmelerini sağlamak bizim hedefimiz. Bunu yaparken aileleri de işin dışında bırakmıyoruz, çocuklarının yaptığı her aktiviteyi ailelerimizle paylaşıyoruz ve yaptığımız görüşmelerde bunları karşılıklı konuşuyoruz. Program içeriğine dahil ettiğimiz bir oturumda ailelerin de katılımını bekliyor, çocuklarıyla birlikte kaliteli zaman geçirmelerini hedefliyoruz.

İçerik ve ücret ile ilgili detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.