thumbnail_ÇOCUK RESİMLERİNİN PSİKOLOJİK ANALİZİ

SANATA PSİKOLOJİK BİR YAKLAŞIM

Resimde rastlantı yoktur her şey adeta zorunludur!

Çocuk resim ile çevresini, ailesini ve arkadaş ilişkilerini ortaya koyabilir.

Her resim, sembolik bir bilmece olarak, bireyin duygu durumunu, bilinç dışı hareket etme ya da yanıtlama biçimini ifade eder. Bir çocuğun yaptığı resimden onun hayal gücünden gelişim özelliklerine, karakteristik özelliklerine, hissettiklerine, bulunduğu ruhsal döneme ve aile ve sosyal yaşantısına kadar birçok şeye dair bilgi edinebilirsiniz. Çocuklarla yapılan psikolojik danışmada en etkili yöntemlerden biri olan resimleri grup içinde, grupla birlikte uyguluyoruz. Bu oturumda çocuklarımızın resimler yoluyla kendilerini ve içinde bulundukları ruh hallerini kendi ellerinden gözlemlemek ve birlikte paylaşımda bulunmak amaçlanmaktadır.

Luna Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde yürütülen atölyemiz gruplar halinde 2 saat boyunca sürecek olup, Her grup için maksimum kişi sayısı 6 kişidir. 5-17 yaş arası tüm çocuklar katılabilir. Detaylı bilgi ve kayıt için iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu çalışma gerçekleştirilmemektedir. Diğer grup çalışmaları ve atölyelerimizi inceleyebilirsiniz.

thumbnail_Adsız Tasarım

İLİŞKİ ODAKLI EBEVEYN-ÇOCUK OYUN ATÖLYESİ

Çocuklar ebeveynleri oyun oynamaktan çok zevk alırlar. Onlarla oyun yoluyla kaliteli zaman geçirmek, sizi oyuna almasalar bile ne oynadıklarını ve nasıl oynadıklarını izlemek ebeveynler için hem çocuklarını tanımak, hem de onlarla birlikte nasıl oyun oynayacaklarını anlamak için harika bir fırsattır.

“İlişki Odaklı Ebeveyn- Çocuk Oyun Atölyesi”nde ailelerin çocuklarının güvenli bir ortamda, uzman rehberliğinde oyun oynama becerilerini gözlemleyerek, birlikte kaliteli zaman geçirebilecekleri, çocukları için en önemli etkinlik olan “oyun”u hayatlarındaki en değerli kişiyle paylaşabilecekleri, eğlenceli ve öğretici bir ortam yaratmak amaçlanmaktadır.

Luna Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde yürütülen atölyemiz çeşitli geleneksel oyunlar, drama ve grup çalışmaları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Gruplar yaşları yakın çocuklarda oluşturulmakta olup her grup için katılımcı sayısı sınırlıdır. Detaylı bilgi ve kayıt için iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu çalışma gerçekleştirilmemektedir. Diğer grup çalışmaları ve atölyelerimizi inceleyebilirsiniz.